KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8941041
*
nr 894 1041
Inger Ekdahl
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, Inger Ekdahl (1922-2014), Komposition, 41x33
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:42:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 15:48:45
1
700 kr
28/4 18:37:59
2
800 kr
2/5 18:41:31
3
900 kr
12/5 18:30:55
4
1.200 kr
12/5 18:31:33
5
1.100 kr
12/5 18:31:48
5
1.300 kr
12/5 18:33:25
4
Vinnande bud
12/5 18:37:44
5
1.500 kr
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger ekdahl komposition olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Inger Ekdahl
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1041
Inger Ekdahl
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, Inger Ekdahl (1922-2014), Komposition, 41x33
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 15:48:45 | 1 | 700 kr |
28/4 18:37:59 | 2 | 800 kr |
2/5 18:41:31 | 3 | 900 kr |
12/5 18:30:55 | 4 | 1.200 kr |
12/5 18:31:33 | 5 | 1.100 kr |
12/5 18:31:48 | 5 | 1.300 kr |
12/5 18:33:25 | 4 | Vinnande bud |
12/5 18:37:44 | 5 | 1.500 kr |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger ekdahl komposition olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37